InstaBIZ

Robert Aliaj shpërthen ndaj të gjithëve: Mos u bëni fshatare mos u merrni me thashetheme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:06 - 09/11/15 |
root

Debate dhe replika të forta kanë shoqëruar Dance With Me. Konkurrentet Markela Deda dhe Viola Spiro, i kanë thënë anëtarit të jurisë Robert Aliaj se ia falin sjelljet e javës së kaluar, por përgjigjja e Robertit ka qenë shumë e ashpër. ” Mos u bëni  injorante dhe mos u merrni me thashetheme, por hajdeni tregoni qytetari dhe kërceni. Debati ka vijuar më pas edhe me kolegen e tij Valbonën e cila i ka kërkuar Robertit, të ketë minimalisht kulturë dhe ti dëgjoj konkurrentët kur flasin. Moderatorja Alketa Vejsiu ka qetësuar Robertin dhe konkurrentët duke iu thënë se kjo është një lojë, e cila duhet shijuar.


KOMENTO (18)

Shkruaj nje koment

 1. ROBERTI ESHTE MSU NE FRANCE MES PEDERASTVE DHE KUJTON SE JEMI NE FRANCE POR KA HARRU SE JEMI SHQIPTAR E JA MARTOJME FAMILJEN

 2. Kur u be dhe kjo Viola vip.Nga dashnoret mori fame , Arjoni dhe Bekim Balaj .Po ik moj kurve e vogel , mire ta beri Berti.Thyefsh qafen e mos te marrte ne dore as Spitali Amerikan.

 3. Ne te vertet Cekja dhe Markela nuk kercejne …. Aty eshte Dance with me dhe jo nje teater per te bere mini skena . Ne e dim se ato jane aktore te zot por aty jane per te kercyer dhe duhet te sfidojn me kercim.

 4. Po ai qenka kokra e legenit mor vlla,me ato veshje si prosti !! Hajd te shohesh ate tranvesti ne televizjon e aq me teper ne X juri !! Pika mu ne kok atyre qe i japin shancin ketij kalibri !

 5. bravo robert aliaj qe demaskon hipokrizine mediokritetin dhe injorancen e *vipave* shqiptare. bravo qe nuk ben kompromise per hir te interesit vetjak. Te ishin nja 10 si berti qe ta plasin te verteten e hidhur ne sy athere disa hartisteve si prsh sinas hoxha,zajmina etj etj etj tallava perfshire do tu vinte shume turp te dilnin neper skena por fatkeqsisht Roberti eshet i vetem dhe te gjithe i vihen kundra. Respekte per zerin e sinqerte. bravo . Mbi te gjitha edhe argetues dhe showmen thjesht me diskutime pa qene nevoja te shpalosesh talenin por thjehst duke qene vetvetja. (pak pijanec por ska prbl te gjithe artistet e medhenj jane pijanece,pija sjell frymezim dhe sinqeritet fundja)

 6. Lori
  Roberti ka te drejt per ato te dyja se duke u munduar bejn humor te len nje shije te keqe tamam sic thote ai por nuk duhet te jape ato metafora injorante psh.
  Ato te dyja duken shum fallco Berti ka te drejt

 7. Spektakli ka mangesi serioze! Nga ana organizative dhe televizive. Spontaniteti eshte minimal… Vetem Berti e sjell pak ne shina kete aspekt… Pastaj Albi vete ben koreografine vete e vlereson???

 8. Po , nuk ka aspak etike skenike dhe aq me pak art. Le shume per te deshiruar ajo cfare pretendohet te percillet ne emer te artit duke u vertitur shpesh here vetem rreth nje boshti vulgar duke mos e vrare mendjen tek niveli i mesazhit qe duhet percjeĺle dhe klasit apo luksit qe te jep arti i kercimit. Ndofta pa dashur bien ne kurthin e nje formati “spontan” dhe per hir te asaj qe sot quhet spektakel ne vend qe te promovohen vlera , serviren antivlera qe ze fill qe nga konceptimi i formatit duke u percjelle juria qe nuk eshte plotesisht juri dhe aq me pak tek te zgjedhurit si pjesemarrres ne kete gare.

Pas