Aktualitet

Rinis seanca pas 2 ndërprerjesh, opozita bllokon foltoren, flet Ahmetaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:48 - 16/09/21 |
Opi Nion

Ka rinisur sërish seanca pas ndërprerjes dy herë radhazi. Mungesa e kryeministrit Rama ka bërë që opozita të rrethojë foltoren, ndërsa ka folur nga vendi zvendës kryeministri, Arben Ahmetaj.

“Programi ynë është shumë i detajuar. Ekonomia sot ka kapur ritmin e para krizës. tërmeti dhe pandemia kanë qenë dy goditje të forta. Kemi rifituar vendet e punës që humbëm nga pandemia. Rimëkëmbja vijon te mbetet prioritet i mazhorancës”, tha Ahmetaj.

Pas