Aktualitet

Video/ Me dy gishtat lart, duartrokitje dhe ovacione pritet Sali Berisha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:14 - 16/09/21 |
Opi Nion

Ka hyrë në sallën e hotel Rognerit ish-kryeministri Berisha.

Sikurse shihet në video ai është pritur me dy gishtat lart, duartrokitje dhe ovacione nga mbështetësit e tij.

Të pranishëm në takimin e Berishës kanë qenë Aldo Bumçi, Flamur Noka, Tritan Shehu, Klevis Balliu, Çlirim Gjata dhe Gernt Strazimiri.

Noka dhe Shehu kanë lënë seancën që po zhvillohet paralelish me takimin e Berishës për t’i shprehur mbështetjen këtij të fundit, ndërkohë që të tjërët jane përjashtuar nga listat e kandidateve për deputetë dhe strukturat e partisë.

“Foltorja do të jetë një bashkebisedim me demokratë dhe demokrate që nis në Tiranë dhe do udhëtoj në mbarë vendin.”- deklaroi më herët Berisha.

Takimi ishte paralajmëruar prej tij pas vendimit të kryedemokratit Lulzim Basha për ta përjashtuar atë nga grupi parlamentar i PD./Opinion.al

 

Pas