Aktualitet

Rikthehet Ajeti, përforcohet Torino, qetësohet serbi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:52 - 12/10/16 |
b.f

Pas plot 50 ditësh nga dëmtimi, mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Arlind Ajeti rikthehet më në fund në dispozicion të trajnerit Sinisa Mihajlovic dhe skuadrës së Torinos. Janë vetë mediat italiane e mbi të gjitha ato të lokalizuar pranë klubit torinez, që i bëjnë bujë lajmit. Ndonëse vështirë të rikthehet titullar që për ndeshjen e radhës që Torino do të zhvillojë të hënën ndaj Palermos, Ajeti tashmë përbën një garanci më shumë për klubin “Granata”.
ajeti2

ajeti1

“Mbrojtësi shqiptar rikthehet në dispozicion të Mihajlovic pas 50 ditësh. Lajmer të mira mbërrijnë edhe në lidhje me Acquah, që mund të jetë në Palermo. Lajme të mira globalisht duke folur nga Sisport. Me rikthimin e stërvitjes dhe përgatitjeve, Sinisa Mihajlovic ka mundur të punojë me një grup të përforcuar, pas rikthimit të Arlind Ajetit dhe Leandro Castan. Ky i fundit të hënën në Palermo mund të rikthehet në pozicionin e tji në qendër të mbrojtjes”, citon “Tuttosport”.

ajetiiiii

Pas