Aktualitet

Reshje dëbore në Shqipëri, Policia: Mos lëvizni pa zinxhirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:27 - 27/11/15 |
root

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë edhe nisjen e reshjeve të dëborës në disa zona të vendit. Reshjet kanë nisur në disa fshatra të Bulqizës dhe Peshkopisw. Mësohet se rreth 70% e qarkut të Dibrës është përfshirë nga reshjet e borës, më së shumti në fshatra në lartësinë rreth 500 metër mbi nivelin e detit. Deri tani nuk raportohet për probleme nga bora. Policia i porositur qytetarët të mos lëvizin me automjete pa zinxhirë.

12

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas