Aktualitet

Shkup: Arrestohet maqedonasi që luftonte në Siri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:45 - 27/11/15 |
root

Policia maqedonase ka arrestuar një person që ishte pjesë e ISIS.

I paraqituri kishte shkuar për herë të parë në shtetin islamik në vitin 2013, ndërsa herën e dytë në mënyrë ilegale kishte shkuar në Siri në tetor të vitit të kaluar. Ai para disa javësh ishte kthyer ilegalisht në Maqedoni me çka ishte hetuar dhe me urdhër të prokurorisë është arrestuar.

Në kuadër të operacionit ‘’Qelia’’ janë bastisur 28 objekte në Shkup, Gostivar, Tetovë, Kumanovë dhe Strugë me çka janë konfiskuar kompjuter, laptop, tablet, telefona mobil etj./ GazetaEkspress

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas