Aktualitet

Foto-lajm/ Arabia Saudite, e premtja e zezë kremtohet me horror kokash të prera


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:28 - 27/11/15 |
b.f

“E premtja e zezë” që në Amerikë dhe Britani është ditë feste pasi ulen çmimet, ka një tjetër kuptim në Arabinë

Saudite. Ajo mund të cilësohet vërtet e “zezë” pasi autoritetet kanë vendosur të kryejnë sot ekzekutime në disa sheshe. Rreth 50 ekzekutime me prerje koke do të kryhen në një shesh të Riadit në sy të publikut. Këtë vit Arabia Saudite ka kryer rreth 175 ekzekutime dhe është sulmuar vazhdimisht nga Amnisty International.

Stili i tyre i ekzekutimeve nuk ndryshon aspak nga ata ta xhihadistëve të ISIS dhe ka shkaktuar debate të mëdha.

foto arabai 4

foto arabia 2

foto arabia 3

 

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas