-Kulturë

Regjizorja Vjosa Berisha humb betejën me kancerin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:26 - 23/06/22 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta ditën e sotme regjisorja e njohur Vjosa Berisha.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshorti i saj Fatos Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “Instagram”.

“Me pikëllim të thellë bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot me datë 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër.Datën dhe vendin e varrimit do ta bëjmë të ditur më vonë.Familjet Berisha dhe Istrefi”, thuhet në njoftim.

Regjisorja e mirënjohur Vjosa Berisha prej më shumë se një viti ishte e diagnostikuar me kancer në vezore dhe trajtohej jashtë vendit. Ajo la pas një karrierë të pasur artistike.

Pas