Sport

Refuzimi/ Gafë apo jo? Kosova shtet i njohur nga 108 vende, por grupimi “Kuq e Zi” nuk i njeh Kombëtaren!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 10/11/15 |
b.f

 

 

Ajo që po ndodh së fundmi me grupimin Kuq e Zi, të cilët kanë deklaruar se nuk do të shkojnë të shikojnë në stadium ndeshjen Kosovë-Shqipëri, duke se i ngjan një gafe të pamenduar mirë nga ana e këtij grupimi. Gafë e cila mund të shfrytëzohet mjaft mirë nga Serbia në kundërshtimin që ajo i bën anëtarësimit të Kosovës në organizmat madhorë të futbollit. Kosova është shtet i njohur nga 108 vende nga 193 të aderuara në Kombet e Bashkuara. Është po kështu e njohur nga 23 vende të Bashkimit Evropian nga 28 që ka gjithsej kjo bashkësi. Dhe refuzimi me arsyetimin se duan vetëm një kombëtare, do të thotë që tifozët Kuq e Zi nuk e njohin Kosovën si shtet të pavarur. Pavarësi të cilën Kosova e ka fituar më shkurt 2008 dhe që po bën çmos të njihet edhe nga vende të tjera. A është kjo një gafë e grupimit “Tifozët Kuq e Zi”? Gjithsecili është i lirë të japë mendimin e tij.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. po kush k… jane keta kuq e zite vijne apo jo ne stadium kosoven e kan njofte 111 shtete e kta kuq e zite po e irinjojn .. kto jane veq gafa se nuk kan mendim sic po shkruanj gazetat

  2. po ja fusni kot! Mesazhi i TKZ eshte i qarte fare, dhe ata mund t’ja lejojne vetes pikerisht se s’kane funksione politike dhe se s’ka asnje gjase qe ky mesazh te influencoje as Serbine, as UNESCO-n, as OKB e as shtetet ne njohjen ose jo te Kosoves. Nqs biem dakord qe mesazhi i tyre eshte i drejte persa i takon aspiratave te bashkimit kombetar (pervec se pasqyron realitetin persa i takon futbollit), atehere nga kush do ta prisnim kete mesazh, nga institucionet?

  3. Ky eshte budallallek nga ana juaj. Ata thjesht po shprehin mesazhin qe duhet te kete 1 kombetare e jo dy. Ca lidhje ka kjo me pavaresine e kosoves?

Pas