Aktualitet

Reforma territoriale, Basha: T’iu japim njerëzve qeverisje vendore më pranë tyreBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:52 - 16/02/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një postim në rrjetin social “Facebook” mëngjesin e sotëm ka publikuar një video nga tryeza e reformës territoriale.

Sipas Bashës, përmes kësaj reforme,  politika ka për detyrë t’iu japë njerëzve një qeverisje vendore më pranë tyre dhe vetëm në shërbim të tyre.

“Përmes nismës së Partisë Demokratike për të filluar punën për reformën e re territoriale në Kuvendin e Shqipërisë, ne kemi për detyrë t’iu japim njerëzve një qeverisje vendore më pranë tyre dhe vetëm në shërbim të tyre”, shkruan Basha./Opinion.al

 

Pas