Bota

Raportoi mes talebanëve, largohet nga Kabuli gazetarja e CNN:Jemi fatlumët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 21/08/21 |
Opi Nion

Clarissa Ward, korrespondente e CNN në Afganistan e cila vazhdoi të mbulonte ngjarjet në rrugët e Kabulit për disa ditë edhe pas mbërritjes së talebanëve, u largua ngavendi mbrëmë. Sikurse ka njoftuar përmes një tuiteri, Ward ka mbërritur në Katar.

“Sapo zbritëm në Doha me ekipin dhe pothuajse 300 të evakuuar afganë. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen tuaj, Forcave Ajrore Amerikane që na nxorrën jashtë dhe Katarit që na mirëpriti. Ne jemi fatlumët”, shkroi gazetarja./Opinion.al

 

Pas