Aktualitet

Raporti për shkarkimin e Metës, Blushi: Vendim nul,do të shmangë vëmendjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:49 - 28/05/21 |
Opi Nion

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ditën e sotme në rrjetet e tij sociale lidhur me Komisionin Hetimor i cili është ngritur për të hetuar shkeljet e Presidentit të Republikës.

Nëpërmjet një statusi në “Facebook”, Tedi Blushi shkuan se Meta nuk shqetësohet aspak nga vendimet nul apo veprimet antikushtetuese të Kuvendit.

Teksa sipas tij, Presidenti do të vijojë të jetë në krye të detyrës deri më 24 korrik 2022.

Asnjë koment dhe zero shqetësim për çdo vendim nul apo veprimtari antikushtetuese dhe antiligjore të Kuvendit njëpartiak, që tenton me dëshpërim të shmangë vëmendjen nga debati publik për krimet e faktuara zgjedhore të 25 prillit, autorët dhe frymëzuesit, tutorët dhe bashkëpunëtorët e tyre, të angazhuar në këtë farsë kundër të vetmit institucion, që respekton dhe mbron Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë dhe sovranitetin e saj.
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të vazhdojë të ushtrojë detyrën e Tij deri më 24 korrik 2022, me të njëjtën përgjegjësi të lartë, vetëm në respekt dhe mbrojtje të Kushtetutës dhe interesit kombëtar.”- shkruan Blushi./Opinion.al

Pas