Aktualitet

Rama:Jam i pakënaqur, por jemi si dita me natën me ku ishim 7 vjet më parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 22/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përsëri në lidhje me situatën e spitaleve në vend.

Teksa publikon disa foto në në rrjetin social “Facebook”, ai thotë se situata në spitale është si dita me natën krahasuar me 7 vjet më parë.

“Mos të mërziten ata që s’duan të shikojnë, sepse këto pamje nga infrastruktura e shëndetësisë shqiptare, si ishte deri 7 vjet më parë e si është sot, janë shumë dhe duhen shumë ditë për t’i ekspozuar në funksion të freskimit të kujtesës.

Nuk është qëllimi i këtij ekspozimi as për t’u mburrur e as për të kërkuar duartrokitje, sepse ka kaq shumë akoma për të bërë sa unë jam i pakënaquri më i madh me ku jemi! Por ama kush thotë se këtu ku jemi, nuk është si dita me natën me ku ishim deri vetëm 7 vjet më parë, duhet ndihmuar të freskojë kujtesën, që ta kuptojë pa asnjë mundim se jemi në rrugën e duhur dhe duhet vetëm të mos ndalemi”-tha Rama./Opinion.al

 

 

Pas