Aktualitet

Rama: Vrasjet janë ulur me 51.4 % në vitet e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:34 - 06/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm përmes një postimi në rrjetet sociale i është drejtuar ndjekësve të tij me një pyetje lidhur me numrin e vrasjeve në vitet e fundit në vendin tonë.

“Sa është ulur numri i vrasjeve vitet e fundit?”, shkruan Rama dhe përgjigjet “51.4 %,  në 7 vjet numri i vrasjeve është përgjysmuar nga 107 që ishin në 2013, në vetëm 52 gjatë vitit 2010”, thotë kreu i qeverisë.

“S’ka kohë për pushim”, shkruan më tej kryeministri./Opinion.al

 

Pas