Kryesore

Rama takon nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Politike të SHBA, çfarë diskutuanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:07 - 24/09/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është takuar me nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Politike të SHBA, Victoria Nuland në New York.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, kreu i qeverisë thotë se diskutuan për një sërë çështjesh që lidhen me Shqipërinë si agresioni iranian dhe plani i fuqizimit të mbrojtjes kibernetike.

“Me Nënsekretaren e Shtetit për Çështjet Politike të SHBA, Victoria Nuland, për agresionin iranian dhe planin e përbashkët të fuqizimit të mbrojtjes kibernetike; portin e ri tregtar të Durrësit dhe bazën e re ushtarake detare; krizën energjitike dhe solidaritetin mes vendeve të aleancës pro Ukrainës për përballimin e saj; rolin e Shqipërisë në rajon, Ballkanin e Hapur si platformë paqeje dhe nevojën për përparim thelbësor në dialogun Kosovë-Serbi”, shkroi Rama.

Pas