Aktualitet

Rama-Spiropalit: Lulet shkojnë tek lulet, unë dhe Rakipi jemi ferrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:34 - 18/01/21 |
Semiljana Azizi

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme shkollën “Jashar Hoxha” në Paskuqan , pasi u rindërtua nga dëmtimet që pësoi nga tërmetit.

Gjatë inspektimit të tij Rama ka qenë i shoqëruar nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali dhe kryetari i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli.

Nga pamjet të cilat vetë kryeministri i ka shpërndarë në llogarinë e tij në “Facebook”, dallohen dy vajza të cilat i kanë drejtuar kryeminstrit Rama buqeta lulesh, ndërsa i kanë pritur në hyrje të ambienteve të shkollës.

Edi Rama nuk i ka marrë vetë lulet, por u ka bërë me shenjë që t’ja jepnin Spiropalit, duke komentuar se lulet shkojnë tek lulet. Teksa vetën dhe Rakip Sulin i ka quajtur ferrë.

“Lulet shkojnë tek lulet, Rakipi është ferrë, unë jam ferrë, Arbeni është ferrë”,- ka thënë Rama ./Opinion.al

Pas