Kryesore

Rama: Shpenzoni më pak e paguani dritat, kush nuk e bën do t’i priten


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 25/03/20 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një bashkëbisedim online me ministrat e kabinitetit qeveritar. Në fokus të kësaj mbledhje është situata e krijuar nga koronavirusi.

Pavarësisht situatës, Rama është shprehur se pagesa e dritave nuk do të negociohet. Ajo duhet të bëhet nga qytetarët dhe se kush nuk i paguan do ti priten dritat,

Pagesa e dritave  do të bëhet një më një pasi nëse nuk bëhet pagesa e dritave kalojmë në kolaps. Kemi falur kamatvonesat, por e tashmja do paguhet. Kush shpenzon do paguaje. Nëse dikush thotë që kam shumë shpenzim dhe nuk i paguajë dot, të shpenzojë më pak”,-tha Rama./ Opinion.al

Pas