Kryesore

Rama: Rruga e re Kardhiq-Delvinë shkurton kohën e udhëtimit drejt SarandësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:41 - 06/06/22 |
Opi Nion

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka njoftuar se punimet për tunelin e Skërficës janë drejt përfundimit.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se rruga e re Kardhiq-Delvinë do të shkurtojë kohën e udhëtimit drejt Sarandës me 45 minuta.

“Mirëmëngjes dhe me punimet drejt përfundimit të tunelit të Skërficës, me të cilin hapet përfundimisht edhe rruga e re dhe e shumëpritur Kardhiq-Delvinë, që do të zbulojë një tjetër pjesë të mrekullueshme të Shqipërisë, duke shkurtuar njëkohësisht kohën e udhëtimit drejt Sarandës me 45 minuta, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Pas