Te Fundit

Basha: Rama sfilatë para mediave,  s’mban përgjegjesi për dështimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:18 - 31/08/15 |
b.f

TIRANE– Lideri demokrat Lulzim Basha ka reaguar fill pas konferences per shtyp te kryeministrit Edi Rama që zgjati mbi një orë dhe kishte në fokus arritjet e samitit të Vjenës. “Kryepergjegjesi vazhdon të kërkojë lart e poshtë fajtorë për gjithçka, ndërkohë që nuk pranon e nuk mban asnjë përgjegjësi për bilancin skandaloz të dy viteve, për dështimin në çdo drejtim, për korrupsionin masiv, për vjedhjen e 160 milionë dollarëve vetëm në dogana e tatime në 6 muajt e parë të vitit”, shkruan Basha në Facebook. Sipas tij, Rama quan sukses përfshirjen e shefit të policisë së Vlorës në trafikun me avion të drogës, dhe flet për rritje ekonomike, ndërkohë që varfëria e papunësia thellohen çdo muaj, dhe eksodi nga dëshpërimi i bashkqytetarëve vetëm rritet. “Sfilon 1 orë para mediave si dikush që sapo ka shkelur në vendin tonë, ndërkohë që është vetë autor i taksave të larta, është shkaktar i krizës ekonomike, i mungesës së investimeve, i promovimit të krimineleve në zyrat e shtetit, i vrasjes së shpresës së shqiptarëve”, vijon më tej lideri demokrat.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas