Aktualitet

Rama publikon projektin e ri 3D të Rilindjes Urbane në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 06/07/20 |
Al Do

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar një projekt të ri të Rilindjes Urbane në qytetin e Vlorës.

Ai nuk ka dhënë detaje për projektin se sa do të kushtojë dhe për procedurat e ndërtimit tij.

Konkretisht projekti quhet “Parku i shtëpisë së pavarësisë” i cili siç shkruan Rama do të shtrihet nga rrethrrotullimi i Skelës deri tek porti.

Në pamjet e maketeve 3D të publikuara nga kryeministri duket se synohet të ndërtohet një zonë e gjelbër me hapësira për aktivitete të ndryshme.

“PARKU I SHTËPISË SË PAVARËSISË është projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës, i cili do të marrë jetë së shpejti në hapësirën këmbësore nga rrethrrotullimi i Skelës deri tek porti, ku do të lidhë bulevardin e ri Ismail Qemali me Lungomaren, një oaz fantastik me shtëpinë e flamurit mes gjelbërimit dhe plot kënde pushimi e argëtimi për të gjitha moshat”, shkruan Rama./ Opinion.al

Pas