Aktualitet

Rama premtoi rritje pagash, PD: Nuk i beson as vetë ato që thotë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:06 - 15/03/21 |
Opi Nion

Partia Demokratike u është përgjigjur premtimeve të kryeminisrit të bëra ditën e sotme për rritjen e pagave.

Në një përgjigje për kryeministrin Rama, zëdhënsja e Partisë Demokratike, Floriana Garo është shprehur se kryeministri ka bllokuar vendin për 8 vite.

“Kryeministri nё largim, pas 8 viteve dёshtime, Rama sёrisht iu drejtua shqiptarёve me premtime boshe. Edhe vetё Rama nuk i beson mё vetes sё tij dhe atyre qe thote.

Cdo shqiptar e ka te qarte se Rama ka dёshtuar dhe e ka bllokuar Shqipёrinё nё 8 vite. Ai nuk mund tё sjellё ndryshimin aq shumё tё nevojshёm pёr vendin. Ndёrsa vende tё ngjashme me ne, arritёn tё kishin sukses, Shqipёria dёshtoi pёr shkak tё Edi Ramёs.”– tha zëdhënsja e PD-së.

Ndër të tjera ajo shton se as vetë kryeministrit, nuk i beson më premtimet që bënë, ndërkohë që sipas tyre nuk mund të vazhdohet më kështu.

“Te gjithe shqiptaret e kane te qarte që vendi ynë nuk mund të vazhdojë kështu.

Njerëzit që do ta sjellin ndryshimin jeni ju! Te gjithe qytetaret e Shqipërisë që do të dilni të votoni më 25 prill do votojne për ndryshimin, për shpresën, per nje te ardhme më të mirë për Shqipërinë.

Ne do të fillojmë procesin më të rëndësishëm për Shqipërinë: anetaresimin në Bashkimin Europian. Do të marrë kohë, por ne do ta bëjmë realitet.

Ёshtё koha pёr ndryshim. Sёbashku ne do tё sjellim ndryshimin dhe Shqipёria do tё fitojё.”– përfundoi ajo./Opinion.al

Pas