Kryesore

“Rama po gënjen”, Basha: Fsheh numrin e viktimave nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:24 - 20/11/20 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama dhe mjekëve se pretendimet e tij lidhur me fshehjen e numrit të vdekjeve nga COVID-19 në vendin tonë nuk janë të vërteta.

Basha përmes një statusi në rrjetet sociale rithekson edhe njëherë se Rama po fsheh numrin e viktimave të COVID-19 në Shqipëri, ndërsa Partia Demokratike ka për detyrë të thotë të vërtetën.

LEXO EDHE: Basha: Dokumenti nga morgu, nga 923 vdekje Covid janë raportuar 509

Edi Rama po gënjen dhe po fsheh numrin e viktimave të COVID-19 në Shqipëri. Ne kemi detyrën të shpërndajmë të vërtetën në emër të jetëve të humbura”, shkruan Basha në  Facebook.

Pas