Bota

Papa “like” modeles në Instagram, Vatikani fillon hetimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:29 - 20/11/20 |
Opi Nion

Vatikani ka filluar hetimet disa ditë pasi u zbulua se Papa i ka bërë “like” në Instagram një fotoje provokuese të modeles braziliane, Natalia Garibotto.

Mediat italiane shkruajnë se zyrtarët nga Selia e Shenjtë thanë se janë duke hetuar se si ndodhi një gjë e tillë. Ndërsa burime pranë zyrës së shtypit të Vatikanit, thanë për Agjencinë Katolike të Lajmeve se llogaritë në rrjetet sociale “menaxhohen nga një ekip punonjësish” dhe se hetimi mbi rastin tani është në proces.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë modelja Garibotto e cila ka nxjerrë në pah pëlqimin e Papës, me një postim në Twitter me fjalët ““Të paktën do shkoj në parajsë”.

Llogaria zyrtare e Papës në Instagram është nën emrin Franciscus dhe ka 7.4 milionë ndjekës në të gjithë botën. Ndërkohë ende nuk ka një reagim nga vetë Papa për këtë çështje./Opinion.al

 

Pas