Kryesore

Rama pas takimeve në Bruksel: Vlerësime shumë të mira për Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:26 - 01/03/21 |
Opi Nion

Pas takimeve në Brukes, kryeministri Edi Rama shprehet në rrjetet sociale se ka dëgjuar vetëm dëgjuar vlerësime të mira për Shqipërinë.

Teksa shpërndan foto nga takimet, Rama thekson se sot ishte një ditë pozitive dhe pse të gjithë shtetet janë në momente të vështira.

Ditë pozitive e produktive në një moment të vështirë për të gjithë; bashkëbisedime të drejtpërdrejta me miqtë tanë në Bruksel dhe vlerësime shumë të mira nga ana e tyre për Shqipërinë”, shkruan Rama.

Kryeministrit u takua sot me Ursula von der Leyen, Josep Borrell, Oliver Varhelyi dhe David Sassolin. Rama bashkë me një delegacion ishin sot në Bruksel në takimin e 11 të Këshillit të Stabilizim Asociimit./ Opinion.al

Pas