Aktualitet

Rama nxjerr foto nga rruga Palasë-Dhërmi: Në zonë do të ndërtohen hotele me 5 yjeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:20 - 16/08/22 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama teksa ka shpërndarë këtë të martë në rrjetet sociale disa foto nga aksi Palasë-Dhërmi, ka bërë me dije se në këtë zonë po zhvillohet një program investimesh në hotele me 5.

Sipas kreut të qeverisë, këto investime do ta ngrenë turizmin e Jonit në një nivel tjetër. Po ashtu Rama bën me dije se po punohet edhe për rrugën e re të lidhur me tunelin e Llogarasë, e cila do të lehtësojë ndjeshëm trafikun e do të rrisë cilësinë e shërbimeve në zonë.

“Në aksin Palasë-Dhërmi, ku po zhvillohet një program i tërë investimesh në hotele me 5 që do ta ngrenë turizmin e Jonit në një nivel tjetër, po punohet edhe për rrugën e re të lidhur me tunelin e Llogarasë, e cila do të lehtësojë ndjeshëm trafikun e do të rrisë cilësinë e shërbimeve në zonë. Kanë përfunduar të gjitha veprat e artit dhe ndërtimi i sistemit terramesh”-shkruan Rama.

 

Pas