Kryesore

Rama nga Parlamenti në spital, kryeministri bën Check Up-in


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:55 - 18/10/18 |
b.f

Check Up- mbetet një nga koncensionet më të dyshimta të qeverisë ‘Rama’ dhe me kosto të lartë për buxhetin e shtetit.

Pavarësisht akuzave, kryeministri vazhdon t’a propagandojë në media si një sukses të vetin.

Menjehërë pas fjalës së tij në Kuvend për lojërat e fatit, të enjten, ai u shfaq në poliklinikën nr.9 në kryeqytet për të bërë kontrollin mjekësor.

Në shfaqjen e radhës në ERTV, Rama shoqërohej nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“A mjafton ky metri për të më matur mua?”, ishte batuta e Ramës teksa ishte ulur si pacient dhe mjekët po e pyesnin për regjimin ushqimor, peshën dhe gjatësinë.

Dalja e Ramës për Check Up-in, me siguri që nuk është e rastësishme.

Numri i shqiptarëve që shkojnë të bëjnë kontrollin mjekësor është relativisht i ulët dhe kryeministri kërkon të japë vetë shembullin për t’i nxitur të tjerët. Por pavarësisht numrit të atyre që shkojnë për kontroll, koncensionari i Vilma Nushit, pagesën nga buxheti i shtetit e merr po njësoj.

 

Pas