Kryesore

Rama në zonat e përmbytura: Situata më mirë se vitet e kaluara


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 13/12/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot zonën pranë grykëderdhjes së lumit Vjosa, që pas daljes nga shtrati përmbyti disa banesa dhe toka bujqësore.

Gjatë inspektimit, kryeministri ishte i shoqëruar nga Balla, kryetari i Bashkisë Fier Armando Subashi dhe ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca.

Ndër të tjera Rama tha se falë investimeve të bëra me kanalizimet dhe punës që u bë në 72 orët e fundit, situata ka kaluar më së miri krahasuar me vitet e kaluara.

Me këtë prurje para disa vitesh uji vinte në qendrën e Fierit. Darzeza që ishte historikisht nën ujë, sot s’është prekur fare. Duhet të marrim masa çfarë duhet përmirësuar akoma që gjërat të vihen në vijë. Rezultati i mirë, por duhet të merremi me urën. Duhet bërë një projekt për të kuptuar çfarë ndërhyrjesh duhen bërë. Me gjithë këtë volum reshjesh është për tu përgëzuar puna e të gjithëve. Për ata në Ferras duhet të gjejmë një mënyrë, banesa sociale. Se s’ka argjinaturë e digë që të mbron“- Rama./Opinion.al

Pas