Aktualitet

Rama: Ndalimi i Flamurit të Kosovës, e kërkoi UEFA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:29 - 22/10/15 |
b.f

I pyetur se përse duhet të ndalohej  flamuri i Kosovës në ndeshjen Shqipëri-Serbi, që e njohin 100 vende të botës, Rama është përgjigjur se “ishin kushte të UEFA-s për të mos lejuar politizimin e ndeshjes. Ishte ndeshja me Serbinë, ku pas ndeshjes në Boegrad kishte një ngarkesë te madhe” Ngacmimit të gazetarit Fevziu se nuk di në ndonje stadium të botës, që ndalohet flamuri i një shteti Rama i është përgjigjur se “Nuk e di ti se cfarë bëhet në stadiumet e botës se e ke pasur mendjen te vetja dhe ke qenë i sigurtë”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas