Aktualitet

Rama: Më 30 prill mbyllen sportelet me dokumenta, i japim një shqelm korrupsionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:21 - 20/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama në një status në rrjetet sociale ka bërë me dije se Shqipëria është ngjitur në vendin e 17-të për shërbimet digjitale dhe ka dalë e para në rajon.

Kreu i qeverisë teksa publikon grafikët shkruan se në 30 prill mbyllen sportelet e shërbimeve me dokumenta duke goditur kështu sipas tij korrupsionin, radhët, zvarritjet për marrjen e një dokumenti shtetëror.

“Nga e 33-ta Shqipëria ngjitet në vendin e 17-të për shërbimet digjitale dhe del e para në rajon. Në 30 prill mbyllim sportelet e shërbimeve me dokumenta dhe i japim një shqelm vendimtar korrupsionit, radhave, zvarritjeve për marrjen e një dokumenti shtetëror” shkruan Rama.

Pas