Kryesore

Rama injoron Metën: Kodi Zgjedhor do të votohet pa asnjë ndryshim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 26/10/20 |
Al Do

Mazhoranca duket se nuk do të tërhiqet nga ndryshimet e fundit të Kodit Zgjedhor.

Kryeministri Rama foli sot për mediat pas mbledhjes me drejtuesit politikë të PS në qarqe.

Ai tha se Kodi i ri do të votohet pa asnjë ndryshim dhe se as presidenti Meta nuk mund ta vëri këtë në diskutim.

Kodi Zgjedhor do të votohet pa asnjë ndryshim. Askush nuk mund të vëri në diskutim vullnetin e parlamentit, aq më tepër Ilir Meta”, tha Rama.

Ditën e premte, presidenti Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend, ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe paralajmëroi se do t’i çojë ato në Komisionin e Venecias pasi sipas tij janë antikushtetuese./ Opinion.al

Pas