Sport

“Rama Ik” edhe në ‘Loro Boriçi’, ndeshja mbyllet pa gola dhe ‘pa drita’


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:04 - 24/11/19 |
Al Do

Ndeshja mes Vllaznisë dhe Teutës është mbyllur në një barazim pa gola në stadiumin “Loro Boriçi” të cilit i mungoi ndriçimi.

15 minuta pasi kishte nisur ndeshja, arbitri u detyrua ta ndërpriste pasi ikën dritat dhe fusha nuk ndriçohej siç duhej.

Gjatë këtij episodi, në stadium u dëgjuan edhe kore “Rama Ik!”, të cilët u dëgjuan edhe në ndeshjen e djeshme në stadiumin e Korçës dhe në “Air Albania Stadium”.

Sa i përket lojës, dy skuadrat treguan edhe njëherë tjetër se problemi i tyre mbetet sulmi, duke mos arritur të shënojnë.

Me këtë barazim, Vllaznia ngjitet në kuotën e 17 pikëve dhe mban vendin e 8-të në klasifikim, ndërkohë që Teuta numëron 19 pikë. /Opinion.al

Pas