Kryesore

Rama e përmendi në Kongres, reagon Nard Ndoka: O Edi, o toç, në kohën tonë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:29 - 09/04/22 |
Opi Nion

Pasi kryeministri Edi Rama e përmendi në Kongresin e Partisë Socialiste, ka ardhur edhe reagimi i Nard Ndokës.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Ndoka e quan kryeministrin Rama “toç” dhe shkruan se në kohën e tij bëheshin reforma dhe jo koncesione.

O Edo, o toç, në kohën tonë kishte reforma, jo koncesione!”,-shkruan Ndoka në reagimin e tij.

Gjatë fjalës së tij ai u tha të pranishmëve në sallë të imagjinojnë si do të ishte situata e pandemisë nëse do të kishte ndodhur në kohën kur ministër i Shëndetësisë ka qenë Nard Ndoka.

Kryeministri Rama, teksa kujtonte luftën anti-Covid, u tha të pranishmëve në sallë të imagjinojnë si do të ishte situata e pandemisë nëse do të kishte ndodhur në kohën kur ministër i Shëndetësisë ka qenë Nard Ndoka.

Imagjinoni takimin në zyrën e ministrit mes Covid-it dhe Nard Ndokës”,-u shpreh Rama./Opinion.al

Pas