Kryesore

Rama: Mos u çudisni kur të më shihni edhe mua te dera e SPAK me ndonjë prej veshi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 09/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste ka folur edhe për të arrestuarit e SPAK.

Ai iu përgjigj zërave që thonë se ai “i lëshon njerëzit e tij”, duke theksuar se nuk duhet të çuditen kur ta shohin edhe atë te dera e SPAK “me ndonjë nga këta për veshi”.

Të gjatin nuk ia beson njeri kur thotë, ma bënë pas krahëve. Kush e beson? Se dukesh dhe si hajvan, dy metra, ca është kjo? Mos u çudisni që të më shohin mua ndonjë ditë te dera e SPAK me ndonjë nga këta prej veshi nga këta që duan t’i mbroj unë. Kjo është edhe për ministra e deputetë, s’po flas për nivele të tjera që i zgjedhim në emër të PS. Ka shumë deputetë që nuk shquhen për oratori, por flasin në terren”,-u shpreh Rama./Opinion.al

Pas