Kryesore

Rama darkë me ministra, ambasadoren e SHBA dhe të BE në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:26 - 15/12/21 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama dhe disa nga ministrat e kabinetit të tij qeveritar janë takuar mbrëmjen e sotme me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim dhe vendeve të BE në një darkë në një restorant në Elbasan.

Mes tyre e pranishme është edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim. Nuk dihet ende arsyeja e këtij takimi si dhe as emrat që janë të pranishëm në këtë takim me kryeministrin Edi Rama.

Dy ditë më parë ambasadorët e vendeve të SHBA dhe Bashkimit Europian në vendin tonë u takuan me kryedemokratin Lulzim Basha në selinë blu lidhur me situatën e krijuar në PD pas ndarjes në dy kampe.

Pas