Aktualitet

Rama: Bonusi i bebes u ka shkuar prindërve të më shumë se 36 mijë të porsalindurveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:22 - 05/12/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me lajmin se bonusi i bebes u ka shkuar prindërve të më shumë se 36 mijë të porsalindurve këtë vit.

Rama ka publikuar shifrat në një status në rrjetin social “Facebook”.

“Me lajmin e mirë se bonusi i bebes (40,000 lekë për fëmijën e parë; 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë u ka shkuar prindërve të më shumë se 36 mijë të porsalindurve këtë vit, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar kryeministri.

Pas