Kronikë

“Pa diçka në telefonin tim dhe filloi sherri”,flet shqiptari që vrau 19-vjeçaren në GreqiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 05/12/22 |
Opi Nion

Mediat greke kanë zbardhur dëshminë e 25-vjeçarit Qamil Taja i cili vrau partneren e tij 19-vjeçare në Greqi në orët e para të mëngjesit të së shtunës.

25-vjeçari është dërguar në prokurorinë publike nën masa të rrepta sigurie.  Efektivë të policisë kishin krijuar një kordon rreth tij, në momentin kur i riu hyri në gjykatë dhe u dërgua në prokurori. 25-vjeçari kërkoi dhe mori një afat për të kërkuar falje në orën 11:00.

Sipas dëshmisë së tij në polici, sherri nisi pas viktima Krisjana Braka kishte parë celularin e 25-vjeçarit.

“Edhe një herë të shtunën ne u grindëm. Ai pa diçka në celularin tim dhe filloi sherri. Në atë moment unë u hodha dhe e qëllova. Pas kësaj nuk mbaj mend asgjë. Jam penduar për atë që kam bërë” 25-vjeçari Plaku dyshohet se ka pohuar, sipas Mega, në deklaratën e tij në Polici, duke fajësuar viktimën

Pas vrasjes, ishte vetë Qamil Taja që kishte shkuar në polici dhe u dorëzua, ku njoftoi autoritetet se kishte vrarë partneren..

Policia greke shkoi në apartamentin e çiftit në Pire dhe gjeti trupin e pajetë të 19-vjeçares shqiptare Krisjana Brakaj. Sherri nisi në orët e para të mëngjesit të 3 Dhjetorit, pasi të dy ishin kthyer në shtëpi pas pune. Si viktima, ashtu dhe autori, punonin si kamarierë në lokale të ndryshme nate në Athinë.

Pas