Kronikë

Video/Kanosi dhe dhunoi bashkëpunëtorin për t’i dhënë paratë e drogës, në kërkim autoriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:29 - 05/12/22 |
Opi Nion

Një 31-vjeçar me inicialet A.M., është shpallur në kërkim pasi ka kanosur dhe ushtruar dhunë ndaj bashkëpunëtorit të tij, 24-vjeçarit me inciale A.Ll.

Policia ben me dije se shtetasi A. M., së bashku me 24-vjeçarin A. Ll., administronin së bashku një lokal, në rrugën “Marie Kraja” në Tiranë, të cilin e kishin vendosur në dispozicion për përdorimin e lëndëve narkotike.

Sakaq, A.M., kanosi dhe dhunoi bashkëpunëtorin e tij, pasi ky i fundit konsumonte lëndë narkotike dhe nuk kryente pagesën për të.

Në vijim të veprimeve hetimore, policia procedoi penalisht klientët në lokal 34-vjeçari E. R., dhe 33-vjeçari  E. C., pasi kanë pasur dijeni për ngjarjen dhe nuk e kanë kallëzuar atë në organet kompetente.

Gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e këtij lokali, Policia i gjeti klientit të lokalit K.M. një dorezë metalike, një sasi lënde e dyshuar narktotike e llojit cannabis sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale së bashku me 3 aparate celulare dhe mjete që shërbejnë për konsumim të lëndëve narkotike. Policia bëri të mundur arrestimin e K.M., i cili ishte klient në këtë lokal.

Po punohet për kapjen e shtetasit A. M., i cili kanosi 24-vjeçarin. Ky i fundit u procedua penalisht.

Pas