Aktualitet

“Rama bën presion hapur, por ambasadorja hesht”! Paloka sulmon Yuri Kim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:40 - 07/05/22 |
Opi Nion

Edi Paloka, Kryetar i Këshillit Kombëtar të PD, ka sulmuar Ambasadoren Amerikane Yuri Kim, ndërsa përmes një statusi në FB, shprehet se Kim së bashku me Ramën dhe grupin Basha-Alibeaj kërkojnë largimin e Berishës nga politika.

Duke je referuar deklaratave të sotme të Kryeministrit Rama lidhur me veprimtarinë e SPAK, Paloka shprehet se Ambasadorja hesht, ndërsa Rama bën presion të plotë.

Reagimi

Paloka: Tre jane ata qe kerkojne me kembengulje dhe me cdo menyre largimin e Berishes nga politika; Rama, Yuri dhe grupi L.B, E.A e te lene Ramen te qete ne vjedhje.

Me pyeti dikush se perse nuk reagon Yuri kur Rama publikisht i ben presion drejtesise?

“Nje fjale thuhej nga PD per organet e reja dhe menjehere te hidhej Yuri ne fyt. Tani Rama ben presion hapur po ambasadorja ne  heshtje te plote”

I shpjegova qe nderkohe vete Yuri bashke me Ramen po i bejne presion gjykatave qe vulen e PD t’ju a japin atyre qe ka emeruar Rama si opozite dhe kete e quajne “nxitje per te vendosur drejtesi”.

E keni vene re besoj qe tre jane ata qe kerkojne sot me kembengulje dhe me cdo menyre largimin e Berishes nga politika ; Rama , Yuri dhe grupi L.B,E.A.

Qellimi eshte i perbashket; mos i prishet qetesia Rames nderkohe qe vjedh, dhunon e poshteron shqiptaret!

Pas