Kryesore

Rama batuta gjatë dëshmisë për inceneratorët: Big Brother ka krijuar…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 23/02/22 |
Opi Nion

Ka nisur me tension dhe batuta dëshmia e kryeministrit Edi Rama në komisionin hetimor për inceneratorët.

Rama i kërkoi kryetares së komisionit, Jorida Tabakut që të respektojë ligjin dhe të mos e pyes se cilët janë miqtë e ministrave.

Nëpërmjet batutës, Rama përmendi dhe Big Brother, ndërsa teksa theksoi se është jashtë kompetencave të dijë shokët e anëtarëve të kabinetit të tij.

Pjesë nga diskutimi

Jorida Tabaku: A është Arben Ahmetaj pronar përfitues?

Edi Rama: Unë e kuptoj që Big Brother ka krijuar një audiencë të madhe, por se kush është miku i kujt, se kush fle me kë, apo zgjohet me kë, nuk janë parashikuar në dispozitat e kryeministrit. Si kryeministër, kjo është jashtë kompetencave të mia, që të informohem dhe të studioj miqësitë.

Si dëshmitar mendoj se prapë po shkelni ligjin. Jam i pa interesuar që kur kam qenë, se tani kanë dalë në modë pantallonat e shkurta në kohë dimri, se cfarë bëjnë të tjerët, kam refuzuar të jap shpjegime edhe për veten time.

Pas