Kryesore

Rama-Bashës: Mos humb kohë me dokrra të vjetra, s’presim dot gjatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:12 - 30/07/20 |
el ida

Kryeministri Edi Rama i konsideroi deklaratat e kryetarit të PD-së Lulzim Basha të nxituara.

Në një reagim në Twitter, Rama pohoi se kërcënimet tregojnë humbje busulle, duke theksuar se në emër të shqiptarëve vendos populli.

Po ashtu Rama i kërkoi kryedemokratit të mos humbte kohë me dokrra të vjetra po të vazhdonin punën e nisur sepse ata nuk presin dot gjatë.

“Reagimi yt ndaj ftesës sime për të vijuar punën bashkarisht dhe reflektuar në Ligjin Zgjedhor risitë kushtetuese është shumë i nxituar! Kërcënimet për konflikt e për fatura kostosh personale, tregojnë humbje të busullës! Në emër të shqiptarëve vendos Parlamentit.

Prandaj mos humb kohë me dokrra të vjetra, duke përsëritur po atë avaz që ju ka çuar nga humbja në humbje, po le të vazhdojmë punën e nisur. 5 qershorin aty e ke, top në Ligjin Zgjedhor,ku tani duhet të integrojmë edhe 30 korrikun!Ta bëjmë së bashku e mos harro, s’presim dot gjatë!”

Më herët, Basha pohoi se mbas zgjedhjeve kryeministri Rama do të shkonte në burg.

Pas