Aktualitet

Rama-Bashës: Fle në ditë shiu dhe nxjerr video të xhiruar me diell


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 04/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish takimet e kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, teksa ka publikuar një foto nga takimi i kreut të PD-së me banorët e Astirit, Rama shkruan se Basha fle në këtë ditë shiu dhe del në televizor me një video të xhiruar në ditë me diell.

Më tej ai thotë se qeveria do të vazhdojë me vaksinimin masiv dhe distancimin fizik për të fituar luftën me COVID-19.

“Ndërkohë që fle në këtë ditë shiu, Lulëzim Basha del në tv me një video të xhiruar në ditë me diell, ku siç shihet vazhdon të infektojë me krenari ndjekësit e tij.

Ne vazhdojmë vaksinimin masiv dhe distancimin fizik për ta fituar këtë luftë, me vetëdijen se shëndeti i shqiptarëve është mbi gjithçka.

Vaksinimi dhe distancimi do të na nxjerrin së shpejti fitues si popull e si shtet mbi Armikun e Padukshëm, ndërsa turpi i infektimit të përditshëm do të jetë vula që do t’i mbetet humbësve të 25 prillit!”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas