Aktualitet

“Fëmijët i shoh në mëngjes dhe në darkë vonë”, Spiropali: E kam këtë peng


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:10 - 04/04/21 |
Opi Nion

Gjatë një aktiviteti për prezantimin e kandidatëve të Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës, Elisa Spiropali ka rrëfyer për vështirësitë e angazhimit në fushatë pasi është nënë e dy fëmijëve të vegjël. Ajo tha se fëmijët i sheh vetëm në darkë e ndonjëherë djalin e gjen edhe në gjumë.

Më tej, teksa vlerësoi nisjen e procesit të vaksinimit masiv, Spiropali tregoi se ka humbur edhe një person të dashur, hallën si pasojë e COVID-19.

“Unë fëmijët i shoh në mëngjes herët, edhe në darkë vonë, ndonjëherë djalin e ka zënë gjumi e kam këtë peng por besoj po punojmë për një gjë më të madhe për të gjithë dhe kjo na motivon edhe në familje dhe fëmijët mos e ndjejnë atë. Më ndihmojnë motrat e Salarjonit, prindërit e mi të tij. Shqiptarët duhet të gëzojnë për faktin që gjyshërit këtu janë ata që janë. Tani filloi dhe vaksinimi, prindërit e mi e kaluan në gusht. Patëm edhe një rast në familje, halla shumë e dashur, që humbi jetën, ishte shtruar të Infektivi pas një beteje disa ditore si çdo familje e kemi ndjerë rëndë. Dhe ky vaksinim vlerësohet shumë edhe nga njerëzit”, tha Spiropali./Opinion.al

Pas