Sport

Neymar kërkon të bashkohet me Mesin, drejt kthimit te Barcelona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 04/04/21 |
Opi Nion

Neymar duket se nuk do që të zgjasë me bisedimet për rinovimin e kontratës me Paris Saint-Germain, pasi ylli brazilian ka filluar të mendojë se Lionel Messi do të qëndrojë te Barcelona dhe ai gjithashtu do të kthehet në Camp Nou.

Neymar e ka shprehur hapur  dëshirën e tij për t’u ribashkuar me argjentinasin. Mediat raportojnë se Neymar jo vetëm që beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin nga Camp Nou, por ata gjithashtu theksojnë se braziliani ka informuar Barcelonën se do të ishte i gatshëm të kthehej në klub

Megjithëse kthimi i Neymarit në Barcelonë do të ishte i vështirë duke pasur parasysh situatën financiare të klubit, ai do të ishte i gatshëm të bënte sakrifica për tu rikthyer te katalanasit.

Ndërkohë, drejtorët e Barcelonës nuk kanë përjashtuar kthimin e tij, por ata janë gjithashtu te interesuar edhe për  Erling Haaland dhe Lautaro Martinez.

Tv Klan

Pas