Kryesore

Rama: Ajo që po ndodh në PD është për të ardhur keq


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:00 - 08/10/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me situatën në PD dhe takimet e ish-kreut të PD me demokratët.

Në Tv Klan, Rama tha se ajo që po ndodh tek PD është e shëmtuar dhe për të ardhur keq për ata që i kanë besuar.

 “Interesimi i madh i medias nuk tregon ndonjë interes të madh publik. Cirku pa pagesë me elefantë dhe minj sjell spektatorë. Por përtej interesimit të mediat dhe të tjerave, për vendin është e rëndë kjo që ndodh me partinë e dytë, praktikisht opozitën. Është shumë e rëndë, shumë për të ardhur keq. Sa e shëmtuar edhe për të ardhur keq për ata që i kanë besuar asaj partie”, tha Rama.

Pas