Aktualitet

Rama: 208 mijë vaksina mbërrijnë sot në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 19/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ditën e sotme në Shqipëri do të mbërrijnë 208 mijë vaksina të tjera.

Në postimin e tij në “Facebook”, Rama nuk ka treguar se nga cilat kompani janë siguruar këto vaksina.

“208 mijë vaksina zbresin pas pak orësh në Rinas”,-shkruan Rama.

Në Shqipëri prej disa ditësh është ulur numri i viktimave dhe i rasteve me COVID-19. Pasditen e djeshme, ministria e Shëndetësisë njoftoi se në harkun e 24 orëve humbën jetën 2 persona, teksa u regjistruan 138 raste të reja.

Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme në aeroportin “Nënë Tereza” mbërritën 50,000 doza të vaksinës së prodhuar nga AstraZeneca.

Sipas ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deri më tani në vendin tonë kanë mbërritur 400 mijë vaksina dhe se prej tyre janë administruar 320 mijë.

Pas