Aktualitet

39-vjeçari tentoi të shtypë çiftin, ky është efektivi që shmangu ngjarjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 19/04/21 |
Opi Nion

Pamjet e mëposhtme tregojnë momente nga një sherr që nisi në Yzberisht të Tiranës, ku një person u konfliktua fillimisht me një çift bashkëshortësh dhe më pas tentoi t’i shtypë me makinë.

Ka qenë një polic i “Shqiponjave”, Shkëlzen Tafa, i gjendur rastësisht në rrugë ai që ka parandaluar ngjarjen.

Gjithçka nisi për parakalimin e njërit prej mjeteve, pasi dy automjetet kanë qenë duke lëvizur në një rrugë afër njëri-tjetrit. 39-vjeçari Taulant Mekollari ka ndjekur nga pas makinën tjetër deri në Yzberisht, ku dhe ka tentuar t’i shtypë burrë e grua, ku kjo e fundit ishte dhe shtatzënë.

Sapo ka parë incidentin në fjalë dhe përshkallëzimin e situatës, efektivi i “Shqiponjave” Shkëlzen Tafa është afruar dhe ka neutralizuar Taulant Mekollarin i cili vijonte të ishte në makinë duke tentuar të shtypë G.M.

Më pas në ndihmë të punonjësit të “Shqiponjave” kanë mbërritur edhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, të cilët kanë bërë të mundur prangosjen e shtetasit Taultan Mekollari.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Taulant Mekollari, 39 vjeç, për veprat penale “Vrasja” e mbetur në tentativë”, “Shkatërrim i pronës me dashje ‘’dhe’’ Plagosja e lehtë me dashje’’. Si dhe u procedua në gjendje të lirë shtetasi G. M., 36 vjeç, për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”./Opinion.al

Pas