Aktualitet

Rama: 132 mijë vende pune më shumë në biznesin e madh nga viti 2013


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:05 - 28/09/20 |
Al Do

Kryeministri Rama e ka nisur ditën duke postuar në Facebook shifra të punësimit në biznesin e madh.

Sipas tij nga viti 2013 deri në vitin 2019 në biznesin e madh janë shtuar 132 mijë të punësuar në biznesin e madh.

Ai shkruan se këto janë shifrat e punonjësve të deklaruar dhe me sigurime shoqërore.

Mirmëngjes dhe me këtë tjetër të dhënë nga regjistri i Tatimeve të Republikës së Shqipërisë, ku pasqyrohet numri i përgjithshëm i të punësuarve në Biznesin e Madh në fund të vitit 2019, mbi bazën e emrit e mbiemrit të çdo punonjësi të regjistruar dhe të mbuluar me sigurime shoqërore e shëndetësore (pra, pa bërë këtu asnjë llogari me hamëndje të punonjësve të padeklaruar), ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama. /Opinion.al

Pas