-U tha në Opinion

Rakipllari ankohet se mediat nuk mundën të shohin firmat, Paloka: Nesër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:48 - 11/11/21 |
el ida

Në emisionin “Opinion”, gazetari Robert Rakipllari u shpreh se media që ai përfaqëson kishte kërkuar të shihte firmat e dorëzuara për kuvendin, por nuk ju është dhënë mundësia. “Ne si media kemi kërkuar të shohim firmat dhe nuk na është dhënë mundësia. Pse duhet të jenë sekret 4200 anëtarë, janë përfaqësues politikë”, tha Rakipllari.

Përmes një mesazhi, kreu i Këshillit Kombëtar Edi Paloka i cili mban firmat në zyrën e tij, pohoi: “2-3 gazetarë që kanë kontatkuar me mua i kam sqaruar që sot kam qenë I zënë me çështjen e gjyqeve dhe ju kam lënë takim nesër”./Opinion.al

Pas