-U tha në Opinion

Firmat për Kuvendin Kombëtar të PD, Zogaj: Këta duan të bëjnë një miting


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:55 - 11/11/21 |
Opi Nion

Analisti Preç Zogaj shprehet se ish-Kryeministri Sali Berisha më 11 dhjetor do të bëj një manifestim dhe jo mbledhje e Kuvendit Kombëtar.

Zogaj në emisionin “Opinion” theksoi se Kuvendi nuk mund të mbledhur pa u verifikuar firmat e delegatëve që kërkojnë mbledhjen e organit më të lartë vendimmarrës të PD

Të dyja palët kanë juristët e tyre. Është kaq e paqartë dhe mendoj që paqartësia që kanë të gjithë është se këta shmangin statutin. Statuti është shumë i qartë dhe i thjeshtë. Është përpjekja për një Kuvend jashtë statutor që e bën të paqartë. Presupozohet që janë 1800 veta të cilët kërkojnë një kuvend dhe duhet të legjitimohen me qëllim që t’i hapet rruga mbledhjes. Këta thonë të shkojnë si anonim dhe të verifikojmë aty. Këta duan ta shikojnë filmin nga fundi. Po sikur të ndodhë që aty janë të gjithë falsifikime? Jo vetëm blof, por këta janë në një manifestim ekstrem të arrogancës, organet që i kanë zgjedhur vetë para 3 muajsh janë penduar ditën që Basha vendosi pezullimin e Berishës dhe tani i kanë përjashtuar pa e mbledhur kuvendi. Madje e poshtërojnë kryetarin e zgjedhur. Berisha nuk do ta mbledhë kuvendin. Berisha ka rekord të vetin për kuvendet e jashtëzakonshme. Këta duan të bëjnë një miting, ta bëjnë fakt të kryer duke shkelur rrugën normale”, u shpreh analisti Preç Zogaj./Opinion.al

Pas