Aktualitet

Rakip Suli padit në SPAK ish-kryebashkiakun e Kamzës, Xhelal Mziun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 27/01/21 |
Doriana Çepunaj

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli ka paditur në Prokurorinë  e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) paraardhësin e tij Xhelal Mziu.

Sipas News 24, kryebashkiaku i PS-së, Suli e ka paditur Mziun për “shpërdorim detyre” për një leje ndërtimi që ish-kryebashkiaku i PD-së kishte dhënë për ndërtimin e një thertoreje në Laknas.

Në zgjedhjet e fundit lokale, Xhelal Mziu nuk kandidoi për shkak të bojkotit nga PD, dhe Rakip Suli fitoi i vetëm Bashkinë e Kamzës. Më parë ata kanë qenë në përballje për kryebashkiak, ku ka fituar Xhelal Mziu./Opinion.al

 

Pas